Про нормативних правових актах в Луганській Народній Республіці
- Глава 1. Загальні положення
- Глава 2. Система нормативних правових актів
- Стаття 3. Закони
- Стаття 4. Основні і похідні нормативні правові акти
- Стаття 5. Спеціальні нормативні правові акти
- Стаття 6. Локальні нормативні правові акти
- Стаття 7. Нормативно-правові акти Луганській Народної Республіки
- Стаття 8. Нормативні правові акти місцевого самоврядування (муніципальні нормативні правові акти)
- Стаття 9. Ієрархія нормативних правових актів
- Стаття 10. Пряма дія нормативних правових актів
- Стаття 11. Дозвіл юридичних колізій
- Глава 3. Підготовка та оформлення проектів нормативних правових актів
- Стаття 13. Порядок розробки проекту нормативного правового акта
- Стаття 14. Опублікування (оприлюднення) проектів нормативних правових актів. Публічне обговорення.
- Стаття 15. Вимоги юридичної техніки до якості нормативних правових актів
- Глава 4. Прийняття, опублікування і реєстрація нормативних правових актів
- Стаття 17. Обов'язковість опублікування (оприлюднення) нормативних правових актів
- Стаття 18. Порядок офіційного опублікування (оприлюднення) нормативних правових актів
- Стаття 19. Порядок опублікування (оприлюднення) законів Луганській Народної Республіки
- Стаття 20. Державний реєстр нормативно-правових актів. Державний реєстр нормативно-правових актів.
- Глава 41. Зміна нормативних правових актів. Втрата юридичної сили
- Стаття 22. Порядок визнання нормативних правових актів такими, що втратили силу
- Стаття 23. Форма акта про внесення змін до нормативно-правові акти, визнання їх такими, що втратили силу
- Стаття 24. Зміни нормативних правових актів, визнання їх такими, що втратили силу в зв'язку з прийняттям...
- Глава 5. Прикінцеві та перехідні положення
ЛУГАНСЬКА НАРОДНА РЕСПУБЛІКА
ЗАКОН
Про нормативних правових актах в Луганській Народній Республіці
(зі змінами, внесеними законами Луганській Народної Республіки
від 07.03.2017 № 151- I I , від 08.11.2018 № 278- II )
Глава 1. Загальні положення
Стаття 1. Визначення термінів, що використовуються в цьому Законі
У цьому Законі терміни вживаються в такому значенні:
1) аналогія закону - застосування до суспільних відносин внаслідок відсутності нормативних правових актів, що регулюють дані суспільні відносини, нормативних правових актів, що регулюють подібні суспільні відносини;
2) державний реєстр нормативно-правових актів в Луганській Народній Республіці - єдина система державного обліку (реєстрації) нормативних правових актів в Луганській Народній Республіці, що містить реквізити нормативних правових актів та інші відомості інформаційно-довідкового характеру про ці акти;
3) державний реєстр нормативно-правових актів в Луганській Народній Республіці - банк нормативних правових актів в Луганській Народній Республіці, що містить номери державної реєстрації, реквізити, тексти, джерела офіційного опублікування нормативних правових актів, а також додаткові відомості до них;
4) законодавство - сукупність нормативних правових актів, прийнятих (виданих) у встановленому порядку;
5) систематизація нормативних правових актів - діяльність з упорядкування нормативно-правових актів, приведення їх у єдину внутрішньо узгоджену систему;
6) інкорпорація - вид систематизації нормативних правових актів, що здійснюється шляхом об'єднання нормативних правових актів у збірники і зборів без зміни встановленого ними змісту правового регулювання;
7) кодифікація - впорядкування норм права шляхом докорінної переробки наявних у певній сфері правового регулювання нормативних правових актів і створення на їх основі єдиного юридично і логічно цільного нормативного правового акта;
8) консолідація нормативних правових актів - вид систематизації нормативних правових актів, що здійснюється шляхом об'єднання в один нормативний правовий акт кількох нормативних правових актів з одного й того самого питання;
9) локальний нормативний акт - внутрішньоорганізаційні правовий акт, що приймається уповноваженим суб'єктом організації в межах своєї компетенції для регулювання діяльності організації і відносин між її учасниками;
10) норма права - загальнообов'язкове правило поведінки постійного або тимчасового характеру, розраховане на багаторазове застосування, що поширюється на індивідуально невизначене коло осіб в рамках регульованих суспільних відносин;
11) нормативний правовий акт - письмовий офіційний документ встановленої форми, прийнятий (виданий) органом державної влади (посадовою особою) Луганської Народної Республіки, органом (посадовою особою) місцевого самоврядування в межах їх компетенції або шляхом референдуму, спрямований на встановлення, зміну, введення в дію, припинення або призупинення дії правових норм, як загальнообов'язкових приписів постійного або тимчасового характеру, адресованих невизначеному колу осіб і розрахованих на мног кратне застосування;
12) офіційне опублікування (оприлюднення) нормативного правового акта - доведення нормативного правового акта до загального відома шляхом опублікування повного тексту нормативного правового акта в офіційних періодичних друкованих виданнях, Інтернет-ресурсах, поширення його через інші засоби масової інформації, які визначаються Народною Радою Луганської Народної Республіки, а також Головою Луганської Народної Республіки;
13) правова система - сукупність узгоджених і взаємопов'язаних юридичних засобів, інститутів, установ, існуючих і функціонуючих в державі, за допомогою яких воно надає керівне, організаційне і регулятивний вплив на суспільні відносини;
14) правовий акт - офіційний письмовий документ, спрямований на регулювання суспільних відносин, що має обов'язкову силу для адресатів, прийнятий уповноваженим органом і породжує відповідні правові наслідки;
15) уповноважений орган - громадяни Луганській Народної Республіки в період проведення референдуму, державні органи і посадові особи Луганської Народної Республіки, які мають право приймати нормативні правові акти відповідно до їх компетенції, встановленої Конституцією Луганській Народної Республіки, цим Законом, а також законодавством, що визначає правовий статус цих органів і посадових осіб;
16) юридична сила нормативного правового акта - характеристика нормативного правового акта, що визначає обов'язковість його застосування до відповідних суспільних відносин, а також його підпорядкованість по відношенню до інших нормативних правових актів;
17) юридична техніка - сукупність способів, вимог і правил оформлення нормативних правових актів.
Глава 2. Система нормативних правових актів
Стаття 2. Поняття системи нормативних правових актів
Система нормативних правових актів - сукупність нормативних правових актів, прийнятих (виданих) і реалізованих в установленому законодавством Луганській Народної Республіки порядку, пов'язаних відносинами підпорядкованості та координації.
Сукупність нормативних правових актів Луганській Народної Республіки і нормативних правових актів місцевого самоврядування (муніципальних нормативних правових актів) утворюють систему нормативних правових актів в Луганській Народній Республіці.
Стаття 3. Закони
1. Закон - нормативно-правовий акт, який регулює найважливіші суспільні відносини, встановлює основні принципи і норми, загальнообов'язкові правила поведінки для всіх суб'єктів таких відносин та відповідальність за порушення встановлених правил, що приймається Народною Радою Луганської Народної Республіки або безпосередньо народом шляхом проведення референдуму.
2. Закони Луганській Народної Республіки:
1) Конституція Луганській Народної Республіки - Основний Закон Луганській Народної Республіки прямої дії, який має вищу юридичну силу і створює правову основу для прийняття законів та інших нормативних правових актів;
(пункт 2 частини 2 статті 3 втратив чинність відповідно до Закону Луганській Народної Республіки від 07.03.2017 № 151-II )
3) Кодекс Луганській Народної Республіки - закон, що забезпечує повне системне регулювання певної галузі суспільних відносин;
4) Закон Луганській Народної Республіки.
Стаття 4. Основні і похідні нормативні правові акти
Основний нормативно-правовий акт розпорядчого характеру (постанова, наказ, розпорядження) стверджує похідні (спеціальні) нормативні правові акти.
Стаття 5. Спеціальні нормативні правові акти
1. Спеціальні нормативні правові акти приймаються для регулювання основних режимів організації і діяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних, муніципальних та інших установ і організацій.
2. Спеціальні нормативні правові акти:
1) положення (статут) - акт, що встановлює статус суб'єкта права;
2) інструкція - акт, що визначає порядок і форми діяльності по виконанню завдань (функцій) в окремих сферах;
3) регламент - акт, що встановлює порядок діяльності суб'єкта права;
4) порядок - акт, який визначає підстави і послідовність юридичних дій;
5) перелік - акт, що визначає групи предметів (товарів, робіт, послуг), організацій і посад (професій).
Стаття 6. Локальні нормативні правові акти
Локальні нормативні правові акти встановлюють порядок діяльності державних і муніципальних установ і організацій щодо виконання їх статутних завдань.
Стаття 7. Нормативно-правові акти Луганській Народної Республіки
Нормативними правовими актами Луганській Народної Республіки є:
1) Конституція Луганській Народної Республіки;
(пункт 2 статті 7 втратив чинність відповідно до Закону Луганській Народної Республіки від 07.03.2017 № 151-II )
3) кодекси Луганській Народної Республіки;
4) закони Луганській Народної Республіки;
5) нормативно-правові акти Народної Ради Луганської Народної Республіки;
6) нормативно-правові акти Глави Луганській Народної Республіки;
7) нормативні правові акти Ради Міністрів Луганській Народної Республіки;
8) нормативні правові акти виконавчих органів державної влади Луганської Народної Республіки;
9) нормативні правові акти інших державних органів Луганської Народної Республіки і посадових осіб Луганської Народної Республіки;
10) нормативні правові акти органів місцевого самоврядування.
Стаття 8. Нормативні правові акти місцевого самоврядування (муніципальні нормативні правові акти)
1. Нормативно-правові акти місцевого самоврядування (муніципальні нормативні правові акти) приймаються (видаються) органами (посадовими особами) місцевого самоврядування в межах їх компетенції або шляхом проведення місцевого референдуму.
2. Нормативні правові акти місцевого самоврядування (муніципальні нормативні правові акти) приймаються (видаються) з питань місцевого значення та є обов'язковими для виконання на відповідній території.
3. З питань здійснення окремих державних повноважень, переданих органам місцевого самоврядування, нормативні правові акти місцевого самоврядування (муніципальні нормативні правові акти) можуть прийматися (видаватися) на підставі та на виконання положень, встановлених відповідними законами та іншими нормативно-правовими актами Луганській Народної Республіки.
Стаття 9. Ієрархія нормативних правових актів
1. Ієрархія нормативних правових актів в Луганській Народній Республіці ґрунтується на їх юридичною силою, а також їх співпідпорядкованості по відношенню до інших нормативних правових актів.
2. Конституція Луганській Народної Республіки має вищу юридичну силу, пряму дію і застосовується на всій території Луганської Народної Республіки.
Кодекси і закони Луганській Народної Республіки, а також інші нормативні правові акти, що приймаються (видаються) в Луганській Народній Республіці, не повинні суперечити Конституції Луганській Народної Республіки.
(абзац другий частини 2 статті 9 в редакції Закону Луганській Народної Республіки від 07.03.2017 № 151-II )
3. Закони Луганській Народної Республіки не повинні суперечити кодексам Луганській Народної Республіки.
Норми законів Луганській Народної Республіки в випадках їх розбіжності з нормами кодексів Луганській Народної Республіки можуть застосовуватися тільки після внесення до кодексів відповідних змін.
4. Кодексів і законам Луганській Народної Республіки (далі - закони Луганській Народної Республіки) не можуть суперечити будь-які нормативні правові акти.
5. Нормативні правові акти Ради Міністрів Луганській Народної Республіки не можуть суперечити законам Луганській Народної Республіки, а також указам Глави Луганській Народної Республіки.
6. Нормативні правові акти інших виконавчих органів державної влади не можуть суперечити законам Луганській Народної Республіки, а також нормативно-правовим актам Глави Луганській Народної Республіки і Ради Міністрів Луганській Народної Республіки.
7. Нормативні правові акти місцевого самоврядування (муніципальні нормативні правові акти) повинні прийматися (видаватися) органами і посадовими особами місцевого самоврядування на підставі законодавства Луганській Народної Республіки та з питань, віднесених до їх повноважень.
Стаття 10. Пряма дія нормативних правових актів
Всі нормативно-правові акти мають пряму дію, якщо інше не обумовлено в самих нормативних правових актах або актах про введення їх в дію.
Стаття 11. Дозвіл юридичних колізій
1. Розбіжність або протиріччя між нормативними правовими актами, що регулюють одні й ті ж суспільні відносини, означає юридичну колізію.
2. У разі виникнення юридичних колізій застосуванню підлягає нормативний правовий акт, пріоритет якого визначається в наступній послідовності:
1) нормативно-правовий акт вищої юридичної сили має перевагу над нормативним правовим актом меншої юридичної сили;
2) спеціальний нормативний правовий акт має перевагу перед загальним нормативно-правовим актом;
3) введений в дію більш пізній нормативний правовий акт має перевагу над введенням в дію більш раннім нормативно-правовим актом.
Глава 3. Підготовка та оформлення проектів
нормативних правових актів
Стаття 12. Суб'єкти правотворчості
1. Правомочність щодо прийняття (видання) нормативно-правових актів в Луганській Народній Республіці мають:
громадяни Луганській Народної Республіки;
органи державної влади та посадові особи Луганської Народної Республіки;
органи місцевого самоврядування та посадові особи місцевого самоврядування.
2. Громадяни Луганській Народної Республіки приймають нормативні правові акти безпосередньо на референдумі Луганській Народної Республіки, а також на місцевому референдумі, в порядку, встановленому законодавством.
Громадяни Луганській Народної Республіки беруть участь в розробці, прийнятті (виданні) нормативних правових актів у порядку, встановленому законодавством та іншими нормативно-правовими актами Луганській Народної Республіки, нормативними правовими актами місцевого самоврядування (державними нормативними правовими актами).
Стаття 13. Порядок розробки проекту нормативного
правового акта
1. Уповноважений орган, який розробляє проект нормативного правового акта, створює робочу групу по підготовці проекту або доручає його підготовку одному зі своїх підрозділів, яке виконує функції робочої групи. У підготовці проекту нормативного правового акта обов'язково участь працівників юридичного підрозділу органу, що готують проект.
2. До підготовки проектів законів, указів Глави Луганській Народної Республіки і постанов Ради Міністрів Луганській Народної Республіки, а при необхідності - проектів нормативних правових актів інших уповноважених органів можуть залучатися фахівці різних галузей знань, наукові установи та наукові працівники, представники громадських об'єднань.
3. Уповноважений орган має право доручати підготовку альтернативних проектів нормативно-правового акта декільком органам, організаціям або укладати з ними договори, а також оголошувати конкурси на кращий проект.
4. Підзаконні нормативні правові акти кількох уповноважених органів розробляються ними спільно.
Стаття 14. Опублікування (оприлюднення) проектів нормативних правових актів. Публічне обговорення.
1. Підготовлені проекти нормативних правових актів за загальним правилом публікуються для відома заінтересованих осіб.
2. Проекти нормативно-правових актів, безпосередньо зачіпають права і свободи людини і громадянина або правовий статус організацій, а також проекти нормативних правових актів, що регулюють підприємницьку діяльність, підлягають обов'язковому розміщенню на офіційному сайті та / або в офіційному друкованому виданні відповідного уповноваженого органу.
3. Проекти нормативно-правових актів Луганській Народної Республіки, нормативних правових актів місцевого самоврядування (муніципальних нормативних правових актів), можуть бути винесені на публічне обговорення, порядок проведення та підбиття підсумків якого визначається відповідно до законодавства Луганській Народної Республіки, нормативними правовими актами органів місцевого самоврядування.
Стаття 15. Вимоги юридичної техніки до якості нормативних правових актів
1. Нормативно-правові акти повинні бути підготовлені з урахуванням наступних основних принципів:
1) нормативність, що припускає регулювання відповідних видів суспільних відносин і передбачає тривале дію;
2) повнота - закріплення в нормативно-правового акта всіх необхідних елементів для регулювання правовідносин;
3) конкретність - відображення в нормативно-правового акта специфічних, найбільш характерних ознак регульованого правовідносини, що дозволяють в процесі реалізації норми права визначити правові відносини, які підпадають під сферу її дії;
4) системність - не протиріччя іншим розпорядженням нормативного правового акта, а також чинним нормам права;
5) точність, що означає відповідність нормативних правових приписів, сформульованих в тексті нормативно-правового акта, волі законодавця і забезпечує їх однозначне сприйняття всіма зацікавленими особами;
6) соціально - економічна обґрунтованість, яка передбачає відповідність змісту нормативних правових актів рівню розвитку суспільних відносин.
Глава 4. Прийняття, опублікування і реєстрація
нормативних правових актів
Стаття 16. Визначення порядку прийняття (видання) нормативно-правових актів
Порядок прийняття (видання) нормативно-правових актів визначається Конституцією Луганській Народної Республіки, цим Законом, іншими законами Луганській Народної Республіки та іншими нормативними правовими актами Луганській Народної Республіки, нормативними правовими актами місцевого самоврядування (державними нормативними правовими актами).
Стаття 17. Обов'язковість опублікування (оприлюднення) нормативних правових актів
1. Закони Луганській Народної Республіки підлягають офіційному опублікуванню. Неопубліковані закони не застосовуються.
2. Нормативні правові акти, що зачіпають права, свободи і обов'язки людини і громадянина, не можуть застосовуватися, якщо вони не опубліковані для загального відома.
3. Нормативні правові акти, що містять відомості, що становлять державну або іншу охоронювану законом таємницю, можуть бути офіційно опубліковані (оприлюднені) лише в частині, яка не містить відомості, що становлять державну або іншу охоронювану законом таємницю.
Стаття 18. Порядок офіційного опублікування (оприлюднення) нормативних правових актів
1. Порядок офіційного опублікування (оприлюднення) законів Луганській Народної Республіки встановлюється цим Законом.
2. Порядок опублікування нормативних правових актів Народної Ради Луганської Народної Республіки визначається Народною Радою Луганської Народної Республіки.
3. Порядок офіційного опублікування нормативних правових актів Глави Луганській Народної Республіки і Ради Міністрів Луганській Народної Республіки визначається Головою Луганської Народної Республіки.
4. Порядок офіційного опублікування нормативних правових актів виконавчих органів державної влади Луганської Народної Республіки визначається Радою Міністрів Луганській Народної Республіки за погодженням з Головою Луганської Народної Республіки.
5. Нормативні правові акти місцевого самоврядування (муніципальні нормативні правові акти) підлягають офіційному опублікуванню в порядку, встановленому законодавством Луганській Народної Республіки.
Стаття 19. Порядок опублікування (оприлюднення) законів Луганській Народної Республіки
1. Закони Луганській Народної Республіки підлягають офіційному опублікуванню (оприлюдненню) протягом семи днів після їх підписання Головою Луганської Народної Республіки в офіційних періодичних друкованих виданнях, Інтернет-ресурсах, які визначаються Головою Луганської Народної Республіки (далі - офіційне видання, Інтернет-ресурс).
2. Датою офіційного опублікування (оприлюднення) закону вважається день першої публікації його повного тексту в офіційному виданні, Інтернет-ресурсі.
3. Закони вступають в силу з дня, наступного за днем офіційного опублікування (оприлюднення), якщо більш пізній строк набрання ними чинності не встановлено законом.
4. Закони з питань захисту прав і свобод людини і громадянина вступають в силу не раніше ніж через десять днів після їх офіційного опублікування.
5. У разі, якщо при офіційному опублікуванні (оприлюднення) закону були допущені помилки, друкарські помилки, інші неточності в порівнянні з оригіналом, то в офіційному виданні, Інтернет-ресурсі повинні бути опубліковані (оприлюднені) офіційне повідомлення про виправлення помилки, друкарські помилки, неточності і справжня редакція відповідних положень закону.
6. Закони можуть бути також опубліковані (оприлюднені) Главою Луганської Народної Республіки в інших періодичних друкованих виданнях, Інтернет-ресурсах, а також доведені до загального відома по телебаченню і радіо, розіслані органам державної влади, місцевого самоврядування, посадових осіб, підприємствам, установам, організаціям, передані по каналах зв'язку.
7. Контроль за правильністю та своєчасністю опублікування (оприлюднення) законів здійснюється Народною Радою Луганської Народної Республіки.
Стаття 20. Державний реєстр нормативно-правових актів. Державний реєстр нормативно-правових актів.
Нормативні правові акти Луганській Народної Республіки і нормативні правові акти місцевого самоврядування (муніципальні нормативні правові акти) підлягають включенню до Державного реєстру нормативно-правових актів в Луганській Народній Республіці, Державний реєстр нормативно-правових актів в Луганській Народній Республіці в порядку, встановленому Главою Луганської Народної Республіки.
Глава 41. Зміна нормативних правових актів.
Втрата юридичної сили
Стаття 21. Внесення змін до нормативно-правові акти
1. Внесенням змін до нормативно-правові акти вважається:
1) заміна слів, цифр;
2) виключення слів, цифр, пропозицій, структурних одиниць;
3) виключення структурних одиниць не вступив в силу нормативного правового акта;
4) нова редакція структурної одиниці;
5) додаток структурної одиниці новими словами, цифрами або пропозиціями;
6) додаток структурними одиницями нормативного правового акта;
7) призупинення дії нормативного правового акта або його структурних одиниць;
8) продовження дії нормативного правового акта або його структурних одиниць.
2. Зміни вносяться тільки в основний нормативний правовий акт. Вносити зміни в основний нормативний правовий акт шляхом внесення змін до змінює його нормативний правовий акт неприпустимо.
3. Нормативно-правовий акт, що вносить зміни в основний нормативний правовий акт не повинен містити положень, що встановлюють нове правове регулювання.
4. При зміні тексту структурної одиниці діючого нормативного правового акта така структурна одиниця продовжує діяти в зміненій редакції. Після тексту зміненої структурної одиниці слід посилання на те, що ця структурна одиниця діє в редакції акта, який змінив її.
Стаття 22. Порядок визнання нормативних правових актів такими, що втратили силу
1. Нормативно-правовий акт або його окремі норми втрачають юридичну силу у випадках:
1) закінчення терміну дії нормативного правового акта або його окремої структурної одиниці;
2) визнання нормативного правового акта або його окремих положень, що втратив (такими, що втратили) юридичну силу;
3) скасування нормативного правового акта;
4) визнання нормативного правового акта або його окремих положень недійсним (недійсними).
2. Визнання нормативного правового акта (окремих його положень) судом відповідно до законодавства Луганській Народної Республіки недійсним (недійсними) тягне за собою втрату ним (ними) юридичної сили і не вимагає його (їх) скасування уповноваженим органом, який прийняв цей нормативний правовий акт.
3. Визнання нормативного правового акта (окремих його положень) судом відповідно до законодавства Луганській Народної Республіки нечинним (нечинними) тягне заборона на його (їх) застосування. Скасування такого нормативного правового акта (окремих його положень) або визнання його (їх), що втратив чинність здійснюється уповноваженим органом, який прийняв цей нормативний правовий акт.
4. Визнання основного нормативного правового акта таким, що втратив юридичну силу означає втрату юридичної сили похідних і допоміжних нормативних правових актів, якщо не встановлено інше.
Стаття 23. Форма акта про внесення змін до нормативно-правові акти, визнання їх такими, що втратили силу
1. Внесення змін до нормативно-правового акта, визнання його таким, що втратив чинність, здійснюються актом, що має вигляд змінюваного (визнаного таким, що втратив силу) нормативного правового акта.
Нормативно-правовий акт або його частини також можуть бути визнані такими, що втратили силу законом, актом вищого органу або суду у випадках, встановлених законодавством Луганській Народної Республіки.
2. Закон, прийнятий на референдумі Луганській Народної Республіки, нормативно-правовий акт, прийнятий на місцевому референдумі, може бути змінений, призупинений, скасований, визнаний таким, що втратив силу в порядку, встановленому зазначеним законом, нормативно-правовим актом. Якщо даний порядок не встановлений, зміни в закон, нормативний правовий акт, його призупинення, скасування або визнання таким, що втратив силу можуть бути здійснені в порядку, передбаченому для відповідного закону, нормативного правового акта, але не раніше ніж через п'ять років з дня прийняття відповідного рішення на референдумі.
Стаття 24. Зміни нормативних правових актів, визнання їх такими, що втратили силу в зв'язку з прийняттям (виданням) нового нормативного правового акта
1. У зв'язку з прийняттям (виданням) нормативно-правового акта підлягають визнанню такими, що втратили силу або зміни все раніше прийняті (видані) нормативні правові акти або їх структурні одиниці, якщо вони суперечать включеним в новий акт нормам права або поглинаються ними.
2. Перелік актів та їх частин, які підлягають визнанню такими, що втратили силу в зв'язку з прийняттям (виданням) нового нормативного правового акта, має міститися або в самому акті, або в акті про порядок введення його в дію.
3. Якщо є значна кількість нормативних правових актів (їх структурних елементів), що підлягають визнанню такими, що втратили силу, зміни та (або) доповнення у зв'язку з прийняттям (виданням) нормативно-правового акта, їх переліки можуть оформлятися у вигляді самостійного проекту і представлятися одночасно з проектом основного акта.
(Закон доповнено главою 41 згідно з Законом Луганській Народної Республіки від 07.03.2017 № 151-II )
Глава 5. Прикінцеві та перехідні положення
1. Цей Закон набирає чинності на наступний день з дня його офіційного опублікування.
2. (пункт 2 глави 5 втратив чинність відповідно до Закону Луганській Народної Республіки від 08.11.2018 № 278-II )
3. Законодавство України, а також закони та інші нормативні правові акти, прийняті (видані) правотворческими органами колишнього Союзу Радянських Соціалістичних Республік, іншими правотворчими органами, які припинили згодом своє існування, але нормативні правові акти, яких діяли на території України до вступу в силу Конституції Луганській Народної Республіки, а саме до 18 травня 2014 року, застосовуються на території Луганської Народної Республіки в частині, що не суперечить Конституції Луганській Народної Респу лики, міжнародним договорам Луганській Народної Республіки, законів та інших нормативних правових актів Луганській Народної Республіки, до прийняття (видання) відповідних законів та інших нормативних правових актів.
(пункт 3 глави 5 в редакції Закону Луганській Народної Республіки від 08.11.2018 № 278-II )