Рубрики
Новости
НЕЗАВИСИМАЯ АВТОЭКСПЕРТИЗА — Порядок проведения независимой автоэкспертизы


Возмещение ущерба при ДТП по ОСАГО
Как осуществляется оценка ущерба ДТП по ОСАГО? Если вы стали участником ДТП, то имеете законное право требовать компенсацию ущерба от своей страховой компании. Но прежде чем выплатить

Новые правила возмещения ущерба по ОСАГО
Власти одобрили поправки в закон об ОСАГО о приоритете натурального возмещения перед денежной выплатой. Теперь в виде выплаты автовладельцам по умолчанию будет осуществляться ремонт машины, деньги

Как оценить ущерб после ДТП в 2017 году
Инструкция Пройдите экспертизу в страховой компании виновника ДТП или в своей. Для этого обратитесь лично в страховую компанию и предоставьте все документы о ДТП.

Оценка ущерба — 7 шагов по проведению экспертизы ущерба + опыт!
Как правильно провести экспертизу материального ущерба? В чем особенности определения стоимости страхового ущерба по ОСАГО? Как выбрать независимого эксперта для оценки? Всем привет! С вами Денис Кудерин

Независимая оценка после залива квартиры
Независимая оценка после залива квартиры проводится для составления отчета, который является официальным документом, подтверждающий сумму нанесенного вам ущерба. Оценочный отчет защищает ваши права в суде

Оценка ущерба квартиры от залива
Наиболее частой проблемой, связанной с нанесением ущерба квартире, становится вопрос ее залива. Не всем везет с соседями, и порой сталкиваться с заливами приходится регулярно, однако оценка ущерба от залива

Оценка ущерба при ДТП
Подборка наиболее важных документов по запросу Оценка ущерба при ДТП (нормативно-правовые акты, формы, статьи, консультации экспертов и многое другое). Нормативные акты : Оценка ущерба при ДТП Федеральный

Статьи

Відпустка по догляду за дитиною для тата

  1. Відпустка по догляду за дитиною батькові - підстави для відпустки
  2. Право на відпустку по догляду за дитиною для тата
  3. Декретна відпустка для батька - процедура оформлення
  4. Декретні виплати батькові
  5. Виплата допомоги батькам
  6. Інші особливості декрету батька і судова практика

Традиційним в суспільстві вважається декретну відпустку мами дитини. Однак з деяких причин (наприклад, високий заробіток мами, післяпологова депресія мами і ін.) Виникає необхідність у виході у декретну відпустку батька дитини.

Спочатку такий підхід до декрету матері закріплений і законодавством. До 2007 року законодавство не містило норм, які б передбачали можливість виходу у відпустку по догляду за дитиною для тата і виплати йому відповідної допомоги. Ситуація змінилася разом з внесенням змін у трудове законодавство РФ.

Відпустка по догляду за дитиною батькові - підстави для відпустки

Стаття 256 Трудового кодексу Російської Федерації передбачає право батька на вихід у декретну відпустку (Вакація по догляду за дитиною). Найчастіше причинами «зміни ролей» в плані догляду за дитиною можуть виступати:

  • Неофіційне працевлаштування матері дитини або його повна відсутність.
  • Значна різниця в заробітках подружжя (в сторону жінки).
  • Необхідність відпочинку жінки після пологів у фізичному або моральному плані.
  • Наявність у жінки поста депресії.
  • Тимчасова непрацездатність матері дитини.
  • Оформлення декретної «відпочинку» по догляду за двійнятами або трійнею (в такому випадку мати має право оформити декрет на одну дитину, а батько - на другого).

Закон не вимагає обґрунтування бажання взяти відпустку по догляду за дитиною для тата по будь-якими поважними або неповажними причинами. У Європі практика відходу «на відпочинок» батьків при народженні дитини є дуже поширеною.

У Швеції чоловік зобов'язаний піти тимчасово з місця роботи, як мінімум, на місяць після народження дитини. У Німеччині допомогу по догляду за дитиною для батьків виплачується в більшому розмірі, ніж для матерів. Російське законодавство не диференціює розмір допомоги по догляду в залежності від статі батька у відпустці.

Право на відпустку по догляду за дитиною для тата

Для формування правильної позиції необхідно розрізняти два поняття - «декретну відпустку» і «відпустка по догляду за дитиною». Декретом прийнято називати тимчасове звільнення від виконання трудових обов'язків у зв'язку з вагітністю та пологами жінки.

Таким чином, взяти саме декрет чоловік не може в зв'язку зі своїми фізіологічними особливостями. Однак чоловік має право на взяття відпустки по догляду за дитиною.

Однак чоловік має право на взяття відпустки по догляду за дитиною

Ст.18 Закону РФ «Про відпустки» передбачає право на вихід у відпустку по догляду наступним особам:

  • Матір.
  • Батько.
  • Бабуся.
  • Дідусь.
  • Інші родичі, які доглядають за дитиною.

При цьому розподіл терміну, на який береться «звільнення», може бути різним (наприклад, на рік у відпустку йде мама, на рік батько, на рік бабуся). Розмір і система виплати допомоги при цьому не змінюються.

Декретна відпустка для батька - процедура оформлення

Ст.18 Закону «Про відпустки» регулює порядок оформлення відпустки по догляду за сином або дочкою і декретної відпустки. Вони відкриваються на підставі відповідної заяви, яка подається безпосередньо за місцем роботи.

До заяви необхідно також додати:

  • Свідоцтво про народження дитини.
  • Довідка з місця роботи / навчання матері.

Зазначена довідка покликана підтвердити той факт, що мати не перебуває з батьком в декретній відпустці одночасно. Якщо, відповідно до ст.256 Трудового кодексу подружжя вирішило розділити відпустку (піти в нього по черзі), то в довідці повинні бути відображені відповідні часові періоди (дати).

Також роботодавець має право вимагати такі додаткові документи:

  • Копія трудової книжки матері, яка свідчить про відсутність її працевлаштування та отримання допомоги на роботі.
  • Лист непрацездатності матері (довідку з пологового будинку / лікарні).
  • Свідоцтво про шлюб.

Необхідно відзначити, що відсутність таких документів не може бути підставою для відмови в наданні відпустки по догляду за дитиною для батька. Адже на практиці батьки можуть не перебувати в зареєстрованому шлюбі (і відносинах чоловіка і дружини в цілому).

Для прийняття рішення про надання відпустки роботодавцю досить отримати копію сторінки з свідоцтва про народження, яка засвідчує батьківство.

Після виходу у відпустку по догляду за дитиною, в разі офіційного працевлаштування батька, за ним зберігається робоче місце. На час відсутності працівника роботодавець має право підшукати йому заміну. Однак після виходу з декрету працювати він почне на колишньому місці. Також можливим є встановлення з роботодавцем домовленості про виконання певної частини роботи вдома.

Вийти з декретної відпустки, як батько, так і мати, можуть в будь-який момент. Однак попередити про це роботодавця необхідно завчасно в письмовій формі.

Декретні виплати батькові

Батько може розраховувати на допомога по догляду за дитиною нарівні з матір'ю. Для того щоб отримувати кошти по догляду за дитиною, необхідно звернутися до ФСС.

Надати в такому випадку:

  • Заява про виплату допомоги.
  • Копію свідоцтва про народження дитини.
  • Копію наказу з місця роботи про призначення відпустки по догляду за дитиною.
  • Довідка про відсутність допомоги по догляду за дитиною, що виплачується матері.
  • Копія довідки про відсутність допомоги, яка виплачується матері Центром зайнятості в зв'язку з її безробіттям.

Після подачі всіх зазначених документів батько отримує право на отримання таких виплат.

Виплата допомоги батькам

Розмір допомоги по догляду за дитиною відштовхується від мінімального розміру. Так, мінімальний розмір виплат становить 2 908,62 рублів на 1 дитину і 5 817,24 рублів на другого і наступних дітей.

Якщо батько перебуває у відпустці по догляду відразу за декількома дітьми, то допомога підсумовується. Незалежно від рівня заробітку і кількості дітей сума виплат не може перевищувати 11 634,50 рублів.

Законодавством також встановлено верхню межу допомоги по догляду за дітьми - він становить 40 відсотків від заробітку батька.

Ще одним видом грошової допомоги, яка може бути оформлена на батька, є материнський капітал. Право на отримання такого капіталу передбачено Законом РФ від 29.12.006 року. Станом на 2017 рік сума материнського каптала становить 453 000 рублей. Обмежень щодо оформлення отриманих коштів на батька чи матір не встановлено.

Інші особливості декрету батька і судова практика

Однією з характерних особливостей «декрету» для чоловіка є дата його початку. Така відпустка починає свій відлік з дня, який слідує за днем ​​останнього відпускного дня матері дитини в зв'язку з вагітністю та пологами.

Кінцевий же термін може бути довільним. Стаття 256 Трудового кодексу РФ встановлює лише крайню його кордон - три роки з моменту початку.

Заява повинна бути подана ініціатором не пізніше, ніж за 7 тижнів до першого робочого дня, коли чоловік не планує виходити на роботу.

Роботодавець традиційно неохоче бажає відпускати в декрет чоловіка. Якщо з боку жінки такий догляд на вакації більш очікуємо, то від чоловіка це часто стає сюрпризом. Однак, незважаючи на це, роботодавець не має права відмовити батькові в вакації. На практиці така відмова відбувається часто з формальних причин. Також роботодавець може затягувати процес оформлення відпустки.

Неприпустимою вважається ситуація звільнення співробітника після повідомлення про бажання піти у відпустку по догляду за дитиною.

У разі виникнення такого конфлікту чоловік має право звернутися до суду за захистом своїх інтересів. При аргументації позову необхідно посилатися на норми трудового законодавства (Трудового кодексу, а також Закону РФ «Про відпустки»), батько має право просити відновлення на роботі з виплатою втраченого доходу, а також моральну компенсацію. Кращим доказом, в такому випадку, може послужити заяву про відпустку з відміткою про отримання роботодавцем.